Projekt Ego Čajbar

V následujících pár řádcích bychom vám rádi představili myšlenku našeho podniku.
Pokusíme se sepsat několik hlavních pilířů v bodech.

  • Nejdůležitějším pro nás je možnost dát si k dýmce prakticky jakýkoli druh pití.
  • Je pro nás důležité, abyste se u nás cítili jako doma. Proto čekej do nás neformální jednání. 
  • Naše pobočky jsou komunitním centrem kulturního dění v okolí. Proto pořádáme přednášky z různých oborů, koncerty a jiné kulturní akce.
  • Podporujeme také místní začínající umělce. Poskytujeme prostory k vystavení jejich děl, dáváme možnost začínajícím kapelám a DJ si zahrát a ukázat své umění. Vše záleží na domluvě.
Behem letní sezóny také jezdíme s naším dýmkařským cirkusem po celé ČR  a na hudebních festivalech provozujeme čajovnu, více zde.

Jak jsme vznikli a zakladatelé

Ego Čajbar založili na podzim dva kamarádi. Ondřej Vodehnal (známý též jako Vodouch) a Václav Moravčík. Kluci se znali jako spolužáci ze školy. Oba studovali Jadernou chemii na FJFI ČVUT. Jejich největší společný koníček bylo podnikání a nečekaně, dýmky. Osud tomu chtěl, že na Kolejích Podolí ČVUT na Kavčích horách, kde kluci bydleli existovala nefungující čajovna Algin. V Alginu v suterénu kolejí (blok A) znali pouze jeden druh tabáku - dvě jablka, alobal, nemyté dýmky a odporné čaje. Proto Vašek s Vodouchem zašli za majitelem podniku z nabídkou. Nabídli mu, že mu na rok budou dělat provozní za provizi z tržby. Reakce bývalého majitele byla dosti nečekané. Nevydělávajícího podniku se zbavoval a nabídl ho klukům na prodej. Pánové na to kývli a Ego Čajbar byl na světě.

Často slýcháváme, proč zrovna EGO Čajbar?

Důvod byl, že v době založení byl Vašek občas nesnesitelný egoista. Ale postupem času ho to díky podnikaní přešlo. :)